21:00 TEATR NOVOGO FRONTA /cz/ru ZERO / Výstaviště Holešovice

TEATR NOVOGO FRONTA /cz/ru

ZERO

ÚTERÝ / 14.7. / 21:00
VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE
ZERO

ZERO

(ne)oficiální klaunská historie lidských omylů.
Uprostřed ničeho se objeví něco.
S menším či větším, přičiněním vlastním i cizím to neustále roste a roste. Jenomže kam? Je to vlastně smutné, ale klaun se směje.

Nová pouliční inscenace Iriny Andreevy je humorným zobrazením lidských slabostí v průběhu času.
Nejsme nic, jenom
pohybující se skládačka lidských hříchů.
A když zastavíte vesmír, vystoupíme. 

Obsazení:
Režie: Irina Andreeva
Hrají: Kinga Jaczewska, Irina Andreeva, Matěj Kohout, Václav Kovář/Jan Hnilička
Hudba: Petr Wajsar, Roman Dubinnikov
Projekce: Ondřej Ševčík
Produkce: ART Prometheus
TEATR NOVOGO FRONTA

TEATR NOVOGO FRONTA

Teatr Novogo Fronta pochází ze St. Petersburgu v Rusku, kde byla tato divadelní společnost založena v roce 1993 Irinou Andreevou a Alešem Janákem. Jejich první práce vycházely z experimentu na poli vztahu mezi tělem umělce - jediného materiálu užívaného umělcem - a prostorem kolem něj.

První představení "Vremja Dujak" (Hloupý Čas, 1994) bylo uvedeno na jejich prvním evropském turné a jeho tématem byl strach z toho, co může přinést budoucnost v Rusku. Po úspěchu inscenace a celého turné se TNF usadil v Praze

Kreativita a prezentace představení TNF je působivá jak díky škále tak i různorodosti, od pouličního divadla a improvizovaných scén až po vzrušující a režírované hry na klasických divadelních scénách. Divadelní kritici popisují práci divadla jako "horkou taneční grotesku", "tanec na hranici", nebo srovnávají pohybovou stránku TNFs butó. Od svého založení TNF odehrál stovky představení po celé Evropě i za ní.

Kombinace specifických, svérázných, formálních i tématických aspektů tvorby je pramenem přitažlivosti projektů TNF, které se setkávají s velkým ohlasem u domácího i zahraničního publika.

Aktuálně se TNF prezenutuje na turné s nejnovější pouliční inscenací Causa fatalis, a ko-produkcí s izraelským souborem Clipa Theater - With Unarmed Forces.