18:00 SERIOUS CLOWNS / THE LOST WHEELS OF TIME / Výstaviště Holešovice

SERIOUS CLOWNS / 

THE LOST WHEELS OF TIME

ČTVRTEK /16.7./ 18:00
VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE
THE LOST WHEELS OF TIME

THE LOST WHEELS OF TIME

ZTRACENÁ KOLA ČASU

Můžeme si hrát s časem?

Venkovní vizuální klaunské představení pro všechny věkové kategorie.

Neobvyklá směs humoru a surrealismu se zamlouvá dětem i dospělým a okouzluje jak prosté tak vzdělané publikum. Jednoduchý příběh o vztahu dvou výstředních postav není pouze zábavnou řadou gagů, ale také filozofická úvaha o vztazích člověka a přírody, stáří a mládí, soucitu a sobectví.

Na základě našich bohatých zkušeností s divadlem, klaunstvím, tancem, cirkusem, dětským divadlem atd. jsme vytvořili představení, které spojuje všechny tyto žánry a vypráví dojemný lidský příběh.

V hlubokém lese žije starý osamělý Čaroděj. Jeho posedlost Časem jej nutí vytvářet stále další a další přístroje v naději, že jednoho dne se stane jediným Pánem Času. Jednoho dne objeví Čarodějovu laboratoř hravý Králík a neúmyslně zkazí jeden pokus …

Čaroděj zuří a za trest promění Králíka ve Starého muže, který se ukáže být úžasným společníkem. Naneštěstí … brzy stářím zemře. Čaroděj zjišťuje, že ztratil jediného přítele a použije všechnu svou moudrost, aby jej přivedl zpět k životu. Řešení ovšem může najít jen za pomoci publika!

Věříme, že pouliční představení je dobrým prostředkem pro vzájemné působení diváků a místa. Přizpůsobování představení pro různá prostředí je vzrušující výzva a je zajímavé sledovat, jak se určité místo zázračně mění naší scénou, světly, zvukem a energií představení.

Představení je inspirováno dvěma skvělými knihami, Alenkou v říši divů Lewise Carrola a Příběhem ztraceného času Eugena Schwartze. První jmenovaná kniha ovlivnila výběr prostředí a protagonistů, zatímco druhá přinesla ideu lidské odpovědnosti za nepořádek v oblasti transcendentálních hodnot jako je např. Čas…..

Jazyk: V podstatě žádný, i když Čaroděj, jako jazykový génius, je schopen vytvořit jakýkoliv nový jazyk během dvou dnů.

SERIOUS CLOWNS

SERIOUS CLOWNS

Fjodor Makarov – klaun, posedlý vědec, člen Slavovy sněžné show

Adam Read – klaun, pouliční performer a tanečník, pracoval v Cirque du Soleil a s různými skupinami fyzického divadla, např.  Derevo

Olga Dumova – kostýmní návrhářka z Petrohradu s dlouholetou divadelní praxí

Ilja Gertman – izraelský hudebník a skladatel

Spiros Paterakis – v Berlíně usazený performer a technický návrhář