VI.TVOR 

DLOUHÝ,ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

ČTVRTEK/ 9.7. / 16:00
Výstaviště Praha
DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

Loutková pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký se hraje s dřevěnými totemovými loutkami, které jsou inspirované poetikou výtvarníka Zbyňka Sekala. Inscenace vznikla jako semestrální práce na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU. Princ Dřevomír se má stát králem. Jenže vládnout sám není jednoduché, a proto se musí oženit. Zamiluje se do princezny Jůvívíjů, ale ta je zakletá zlým černokněžníkem. A tak se princ Dřevomír vydává na Železný zámek zachránit nejen svou nevěstu, ale celé království.

 

„Na inscenaci mě nejvíc baví její humpoláctví, neotesanost a hrubost – pokud tato slova chápeme v jejich nejlepším smyslu. Totemové loutky, v kterých ještě můžeme vidět kusy dřeva, z nichž jsou vyřezané, krásně zapadají do velmi funkční scénografické konstrukce. K tomu všemu se hodí i chlapácké loutkoherectví, které se s ničím nepáře a neustále shazuje samo sebe. To ale neznamená, že by v hereckých výkonech a vodění loutek chyběly zručnost a preciznost – naopak..“

Marta Hermannová, Mateřinka očima studentů KALD, Novinky.cz 22. 6. 2019

Tvůrčí tým: Štěpán Lustyk, Lukáš Bouzek, René Vitvar, Alžběta Vitvarová
Hrají: Štěpán Lustyk, Milan Vedral, René Vitvar
Cílová skupina: děti (3+) i dospělí 

Délka trvání představení: 45 minut

Vi.tvor

Vi.tvor

Vi.TVOR je volné uskupení tvůrců, které vznikalo v průběhu tvorby na představeních Cirkus v hlavě (2014), Dlouhý, Široký a Bystrozraký (2017), Lázně (2018) a Kde budeme bydlet (2019) . Hlavním způsobem vyjádření je výtvarné, nonverbální divadlo a loutkové divadlo.