WAXWING THEATRE

SMYSL KURA

PÁTEK / 10.7. / 18:00
Výstaviště Praha
SMYSL KURA

SMYSL KURA

Požehnáno nejmenším možným tušením toho, co přijde, zobe kuře hrst obilí přímo ze špalku, zatímco se ONA pomalu blíží se sekáčkem v ruce, v zástěře. Na druhém konci města hledá stárnoucí rytíř své štěstí, které mu zmizelo spolu s mládím bůhvíkam. S náznaky Dostojevského, Mallarmého, Cervantese a Gogola je Smysl Kura originálním představením divadla Waxwing, které kombinuje loutky, masky a hudbu, aby vyprávělo moderní pohádku pro děti i dospělé. Místy komický, jímavý a krutý příběh sleduje okamžiky synchronicity mezi životy propojenými náhlými zvraty štěstí a osudu, náhlou změnou z milosrdenství v neštěstí - dvě strany jedné mince, které se neustále opakují. Dále uvidíte: rybu na suchu, jednookého démona, který je nekompromisním realistou a demiurgického krupiéra s talentem motýlové efektu.

„Je možné udržet si šťastnou hvězdu stále na obzoru? Pánové a dámy, chcete-li hrát, vsaďte!“

Koncept: Zuzana Smolová a Peter Gaffney
Loutky: Peter Gaffney
Hrají: Zuzana Smolová a Peter Gaffney
Podpořili: Sladovna (Písek) 
Pro dospělé a děti 10+ 

Délka představení: 50 minut

WAXWING THEATRE

WAXWING THEATRE

Jsme kreativní tým Zuzana Smolová (CZ) a Peter Gaffney (USA) sídlící v Jižních Čechách. Zajímají nás různorodé divadelní techniky, experimentování s žánry, vytváření divadla, které obsahuje intenzivní, nepomenovatelné, iracionální elementy, které ovlivňují a formují současnou lidskou zkušenost. Naše práce je založena na autorském tvůrčím procesu, který pracuje s technikami pohybového divadla, loutkami, maskami, hudbou, textem a experimentováním se základními materiály jako jsou hlína, písek, voda, papír, sklo, ocel či dřevo za účelem obohacení pohybového slovníku, postav a způsobu vyprávění.

Naše představení reflektují intenzivní momenty polapení a úniku neustále se rozpínajícího světa, momenty sahající za psychologickou hranici významu a záměru, momenty přeměny z lidského na nelidské, analogového na digitální, živého na neživé, své na jiné. Naše příběhy se často vztahují k člověku, který prochází morální či jinou krizí, člověku přeměněnému všeobecným rozkladem společného smyslu, i rozkladem fyzických limitů, které ohraničují naše tělo a světské prostředí.