SISUS SIRKUS/fin

MOSH SPLIT

PONDĚLÍ / 15.7. / 20:15
Výstaviště Praha v Holešovicích
Mosh Split

Mosh Split

Pouliční představení, které se od roku 2016 hrálo po celém Finsku a v několika evropských zemích, včetně Švédska, Německa, Norska, Dánska, Litvy, Polska, Holandska, Velké Británie a Lotyšska. Svižné představení využívá bláznivého karavanu, pohyblivých nohou a deset metrů vysoké příhradové konstrukce. Předvádí se vysoké cirkusové umění včetně dvou simultánních visutých hrazd, švihadla, párové akrobacie a balanční hrazdy. Když se otevřou dveře karavanu, toaletní papír se stává obrovskou hypnotizující sukní a vysavač se přemění v kadeřníkova pomocníka. Tak tohle všechno je Mosh Split!

Délka představení: 45 minut

Sisus Sirkus

Sisus Sirkus

Sisus je finská cirkusová skupina, kterou založilo pět žen v roce 2014. Nicméně její kořeny sahají mnohem dále. Nápad se zrodil už v roce 2003, kdy se členky skupiny seznámily v mládežnickém cirkuse. Staly se přítelkyněmi, společně se zdokonalovaly a spojoval je velký smysl pro humor.

Všechny členky skupiny Sisus šly svou vlastní cestou, absolvovaly cirkusovou školu v Lahti v různých oborech. Po skončení školy objížděly svět jako sólové cirkusové umělkyně, pokračovaly ve studiu v zahraničí a účastnily se různých uměleckých projektů.

Vznik skupiny Sisus znamenal splnění snu o vlastní cirkusové společnosti. Od roku 2014 vytvořily její členky několik vlastních projektů a v srpnu 2016 se konala premiéra jejich prvního standardního venkovního představení Mosh Split.

WEB