TEATR NOVOGO FRONTA

KOLAPS

STŘEDA / 15.7. / 16:30 
Výstaviště Praha
Kolaps

Kolaps

Celý svět je divadlo a my jsme v něm jen herci... Nu, nic nového. A tak tvoříme jako o život, tvoříme jako bychom tvořili život. Zkoušíme zkoušet, zkoušíme co to dá. Je to zkouška nervů, zkouška charakteru, životní zkouška. Permanentní kolaps pěti herců na prknech, která znamenají svět, je způsoben absolutní absencí zdravého rozumu a přebytkem horlivosti.

Hrají: Irina Andreeva, Matěj Kohout, Olesya Sidorenko, Zuzana Smetáčková a Arsenij Mikhajlov

Režie: Irina Andreeva

TEATR NOVOGO FRONTA

TEATR NOVOGO FRONTA

Teatr Novogo Fronta pochází ze St. Petersburgu v Rusku, kde byla tato divadelní společnost založena v roce 1993 Irinou Andreevou a Alešem Janákem. Jejich první práce vycházely z experimentu na poli vztahu mezi tělem umělce - jediného materiálu užívaného umělcem - a prostorem kolem něj.

První představení "Vremja Dujak" (Hloupý Čas, 1994) bylo uvedeno na jejich prvním evropském turné a jeho tématem byl strach z toho, co může přinést budoucnost v Rusku. Po úspěchu inscenace a celého turné se TNF usadil v Praze

Kreativita a prezentace představení TNF je působivá jak díky škále tak i různorodosti, od pouličního divadla a improvizovaných scén až po vzrušující a režírované hry na klasických divadelních scénách. Divadelní kritici popisují práci divadla jako "horkou taneční grotesku", "tanec na hranici", nebo srovnávají pohybovou stránku TNFs butó. Od svého založení TNF odehrál stovky představení po celé Evropě i za ní.

Kombinace specifických, svérázných, formálních i tématických aspektů tvorby je pramenem přitažlivosti projektů TNF, které se setkávají s velkým ohlasem u domácího i zahraničního publika.

Aktuálně se TNF prezenutuje na turné s nejnovější pouliční inscenací Causa fatalis, a ko-produkcí s izraelským souborem Clipa Theater - With Unarmed Forces.