HOMBRES /cz 

BRKELEMEKE

STŘEDA / 18.7. / 20:15
Výstaviště Praha Holešovice
Brkelemeke

Brkelemeke

Brkelemeke je hra o hře. Hra o cestování. Hra o přátelství. Hra o hraní si na cestě. Brkelemeke je o dvou lidech, kteří cestují, aby žili a žijí, aby byli pořád na cestě. Brkelemeke je boj s logikou a vyznání lásky
neznámu a nejistotě. Brkelemeke je setkání s tím, co nelze vyprávět, jen zažít. Brkelemeke je touha dotknout se cikánského srdce. Brkelemeke je nekonečný běh za největší šprýmařkou na světě. Za svobodou!

Hombres

Hombres

Jsou herci, jsou divadlo, jsou ulice. Hombres prostě jsou.

Zrodili se na škole s jasnou vizí, že scéna (i ta Národní) je sice fajn, ale že chtějí hledat formu i prostor, ve kterém budou absolutně volní. A tak se přes Divadlo TME, zrodili Hombres. Svou formou jsou průsečíkem rovnoběžek, vycházejí z činohry, ale toulají se ulicemi a festivaly, mixují pantomimu s pohybovým divadlem, míří do výšky vysokých chůd a s elegancí pierota balancují nad propastí nového cirkusu.

Větou kritika: “Hombrés jsou autorské divadlo, které i přes velkou různorodost repertoáru si zachovávají svůj osobytý styl a z jejich představení přímo vyzařuje energie a radost z hraní. Na divadle jsou živelní a nebojí se své představení přenést na festival či ulici. Těžko říci kde jsou vlastně doma, protože tam kde jsou, jsou doma.” N.K.