LE CABARET NOMADE/cz/fr/ 

KABINET PAMĚTÍ

ÚTERÝ / 16.7. / 20:00
Výstaviště Praha v Holešovicích
Kabinet pamětí

Kabinet pamětí

Pouliční divadelní představení pro jednoho diváka. Lze vytvořit klidný a intimní moment v každodenním shonu? Na náměstí, v parku, na periferii města,... Dřevěná podlaha. Je to kus ulice, je to čas, ve kterém se cyklí naše postavy, realita vytržená z kontextu všedního života. Divák je pozván vstoupit do jejich světa - posadí se, dostane sluchátka, skříňka se pomalu
otevírá... Celé představení se odehrává na veřejnosti, ale dotýká se diváka jednoho po druhém.
 
Divadlo pro jednoho diváka (entre-sort) je žánr, který je založený na setkání. Setkání herce a diváka, kteří se stanou spolutvůrci jedinečného momentu.

Koncept, režie: Aude Martin Stulírová

Asistent režie: Marie Svobodová

Dramaturgická spolupráce: Šimon Peták

Performance: Aude Martin Stulírová, Drahomír Stulír, Marie Svobodová, Kristýna Trojanová

Scénografie, výroba, technická podpora: Drahomír Stulír Kostýmy: Magdaléna Paráčková

Představení vzniká v roce 2019 za finanční podpory Statutárního města Brna a Ministerstva kultury ČR.

Le Cabaret Nomade

Le Cabaret Nomade

… je cesta, komunita, kočovná platforma, pomíjivý svět v bavlněných zdech, setkání v mezičase, kde se spojí umělci s návštěvníky a společně vytvoří jedinečnou poetiku společného momentu.

Mezinárodní kolektiv umělců, které spojuje fascinace starými kočovnými cirkusy a jarmarky. Specializují se na divadlo pro jednoho diváka, formu, která je v České republice ojedinělá. Na svém repertoáru mají rozmanitou zásobu těchto malých představení (Tabernaculum, Šalabunda, ObjectIF, Biograf, Le Musée Nomade,...), které fungují každé zvlášť i dohromady jako celek.

Novinkou je představení Nitroscope, které je tématicky propojenou koláží divadla pro jednoho diváka, filmu a výstavy.

Le Cabaret Nomade na české divadelní scéně figuruje od roku 2016. Lidé: Aude Martin (FR), Marie Svobodová (CZ), Drahomír Stulír (CZ), Ekaterina Plechkova (RU), Jazmína Piktorová (SK), Kristýna Trojanová (CZ), Viktor Černický (SK), Tomáš Janypka (SK), Jiří Kniha (CZ) a hosté

WEB